środa, 11 listopada 2015

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

Tytuł posta to nie moje słowa, chociaż trudno się z nimi nie zgodzić. 

Im więcej o tym niewątpliwie wielkim człowieku czytałam tym bardziej  się zakochiwałam w jego osobowości. 

Nie był idealny, o nie. Nie należał do ugodowych i delikatnych, ale bezwarunkowo i bezgranicznie kochał Polskę. Całe życie poświęcił, aby była ona niepodległym i szanowanym krajem.

"Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę"

Życie jego nie było łatwe, a tym bardziej nie nudne :) mam w planach przeczytać jego biografię i żałuję, że nie czułam wcześniej takiej potrzeby.

Kilka cytatów myślę, że zapadną mi w pamięć na dłużej.

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."

"Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium."

"Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi – a niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym."

Są również bardziej dobitne, ale to już proponuję, abyście przeczytali je sami ;p Gwarantuję Wam, że będziecie zdziwieni jak nadal są aktualne.

Myślę, że już wiecie o kogo chodzi i co było moją inspiracją. Józef Klemens Piłsudski jako jedyny nosił nieregulaminowy mundur. 
Jednorzędowa kurtka oraz czapka maciejówka wykonane została z szaroniebieskiej tkaniny ze wstawkami w kolorze brązowym oraz srebrnym.

Zainspirowała mnie głownie kolorystyka, tym bardziej, że uwielbiam wszystkie odcienie szarości. Do wykonania naszyjnika, oprócz sznurków sutasz, koralików i kamieni różnego rodzaju, użyłam również dwóch guzików z orłem w kolorze srebrnym oraz ceramicznych kaboszonów, które świetnie wkomponowały się w całość.


Praca została wyróżniona :)


Praca bierze udział w konkursie Royal-Stone :) jeśli Wam się podoba kliknijcie w zdjęcie i polajkujcie je ;) 7 komentarzy:

 1. Piękna praca, wygląda jak kawałek munduru, tylko który żołnierz nosiłby tak ozdobny mundur ;) A moim ulubionym cytatem z "Dziadka Piłsudskiego" jak się u mnie w domu mawia, jest ten o kurach i polityce, jakże aktualny!
  Domyślam się, że to na konkurs w Royal Stone, więc powodzenia ;) I zajrzyj czasem jeszcze do mnie, boś coś ostatni zniknęła :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. faktycznie ostatnio ogólnie zaniedbałam wirtualny świat ;) za dużo na głowie :) ale zaraz lecę tam do Ciebie zajrzeć ;)

   Usuń
 2. Wybitna postać, która urodziła się we właściwych czasach, dziś zapewne byłoby mu trudniej, chociaż jego cytaty nadal pozostają aktualne. Tym bardziej wielki szacun za wybranie go na inspirację do swojej pracy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękny naszyjnik , życzę powodzenia w konkursie , oczywiście zalajkuję

  OdpowiedzUsuń
 4. Piłsudski jako sutasz -brzmi nieprawdopodobnie, a jednak tobie sie to udało kolory są świetnie dobrane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciężko było z doborem kolorystycznym :) nie do końca mi się to udało, ale się starałam ;)

   Usuń